poniedziałek, 12 maja 2014

Koktajl- oczyszczający

Zbawienna moc ziół oraz warzyw znana jest już od tysięcy lat...


Koktajle oczyszczające stymulują naturalny metabolizm, pozwalają ciału na oczyszczenie się w trakcie przerwy od normalnego jedzenia. Jest wiele dostępnych koktajli i soków i są one łatwe do przygotowania w domu. Napoje te oczyszczają i zapobiegają odkładaniu się w organizmie toksyn spowalniających metabolizm, do tego dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, polifenoli, pomagają zapobiegać i zwalczać istniejące infekcje bakteryjne oraz spełniają szereg innych funkcji w naszym organizmie. Dobrze oczyszczają układ trawienny – wątrobę, nerki, jelito grube. Poza tym są bogatym źródłem aminokwasów, są łatwostrawne i zawierają roślinne enzymy usprawniające pracę żołądka i jelit.

Czosnek od wieków uznawany jest za panaceum na wszelkie choroby i dolegliwości.


...."W ŚWIEŻYM CzOSNKU ZNAJDUJE SIĘ SUBSTANCJA ZWANA ALLYCYNĄ. MA ONA WŁAŚCIWOŚCI PRZECIWBAKTERYJNE I PRZECIWGRZYBICZNE. WŚRÓD INNYCH POŻYTECZNYCH SKŁADNIKÓW NA UWAGĘ ZASŁUGUJE NIEWĄTPLIWIE SIARCZYN DWUALLYLOWY, KTÓRY UNIECZYNNIA DZIAŁANIE SUBSTANCJI RAKOTWÓRCZYCH. TRZEBA TEŻ WIEDZIEĆ, ŻE SIARCZYN WPŁYWA DESTRUKCYJNIE NA PRZEMIANĘ NITROZOAMINY, CZYLI ZWIĄZKU RAKOTWÓRCZEGO, KTÓRY WYSTĘPUJE W NIEKTÓRYCH PRODUKTACH SPOŻYWCZYCH. I WRESZCIE SIARCZYN HAMUJE ROZWÓJ GUZA NOWOTWOROWEGO. 

CZOSNEK OBNIŻA FRAKCJI LDL W CHOLESTEROLU, ZAPOBIEGA TWORZENIU SIĘ SKRZEPÓW KRWI, CHRONI PRZED UDAREM MÓZGU I PRZED ZAWAŁEM SERCA, POŚREDNIO OBNIŻA CIŚNIENIE.
ZDOLNOŚĆ LIKWIDOWANIA ZAKRZEPÓW W NACZYNIACH KRWIONOŚNYCH JEST UZNAWANA ZA NAJWIĘKSZĄ ZALETĘ CZOSNKU. TA JEDNA ROŚLINA ROBI WIĘC TO, CO NA PRZYKŁAD POPULARNY ACARD: UŁATWIA KRWIOBIEG, PRZECIWDZIAŁAJĄC AGREFACJI, CZYLI SKLEJANIU SIĘ PŁYTEK KRWI I POMAGA W ROZPUSZCZANIU ZAKRZEPÓW..."Natomiast w ogórku zielony najwięcej składników o dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie znajduje się w skórce. W niej także zawarte są sterole, które obniżają stężenie cholesterolu we krwi. Ogórki są bogatym źródłem związków o charakterze zasadowym, które korzystnie wpływają na odkwaszanie organizmu, a co za tym idzie zapewnienie optymalnego pH krwi.


Obecnie ogórki znajdują zastosowanie w wielu dietach odchudzających. A to dlatego, że:

korzystnie wpływają na proces trawienny;
przyspieszają spalanie nagromadzonego tłuszczu;
usuwają z organizmu nadmiar wody;
usuwają z organizmu toksyny;
ponadto:
orzeźwiają i gaszą pragnienie;
regulują gospodarkę wodną organizmu;
odkwaszają organizm;
działają moczopędnie;
ze względu na właściwości wybielające, oczyszczające, nawilżające są powszechnie wykorzystywane w kosmetyce.

Chcąc wykorzystać lecznicze właściwości ogórków nie należy ich solić.

Czy łączyć pomidora z ogórkiem?

Świeże ogórki zawierają enzym askorbinazę, który niszczy witaminę C. Dlatego nie poleca się łączenia ogórków z warzywami bogatymi w witaminę C. Łyżeczka soku z ogórków jest w stanie utlenić witaminę C zawartą w 3 litrach soku z pomidorów. Z tego też względu twierdzi się, że pomidor i ogórek to źle dobrana para.

Dziś zapraszam na koktajl oczyszczający, pamiętajmy że należny je pic zaraz po przebudzeniu i jako pierwszy posiłek..no i oczywiście regularnie...Jesli nie lubicie koktajli z miąższem potraktujcie warzywa sokowirówką...ja kocham te z miąższem...

Składniki: 2 małe porcje

1  marchewka
1 ogórek
1 rzodkiewka
1/2 ząbka czosnku
pieprz/ chilli/ sól morska lub ziołowaMarchew obieramy kroimy na drobne kawałki, ogórka zielonego kroimy wraz ze skórka na drobne kawałki by łatwiej nam się miksowało, dodajemy czosnek i rzodkiewkę...Blender-ujemy na papkę. Doprawiamy do smaku...

1 komentarze :

Dziękuję że poświeciłeś chwile czasu by dobrnąć do końca postu ;) Jeśli Ci się podobało to pozostaw po sobie jakiś ślad....A odwiedzę Cię i ja ;*

© Na Końcu Języka , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena